ביטוח מקיף לרכב – למה חובה שיהיה לכם?

יוצא לנו לשמוע בתקופה האחרונה שיותר ויותר אנשים מתחילים לראות בביטוח המקיף כדבר שולי כיוון שהוא לא חובה על פי חוק. החלטנו להעלות את כל השיקולים העיקריים האם כדאי באמת לשלם עבור ביטוח מקיף או שאפשר להסתדר גם בלי ביטוח מקיף לרכב.

מתי חובה לעשות ביטוח מקיף לרכב?

ריכזנו לפניכם כמה סיטואציות בהן על פי דעת מומחים חובה לבטח את הרכב בביטוח מקיף:

  • רכב חדש – מחירון הרכב נמדד בעיקר לפי השנה בה יוצר. מחירון הרכב מתחיל לחוות ירידות קיצוניות יותר לאחר שהוא נמצא כבר כ-10 שנים על הכביש. כל עוד הרכב נמצא פחות מ-10 שנים על הכביש השווי הכספי שלו עדיין גבוה ולכן ביטוח מקיף לרכב הוא בגדר חובה.
  • נהגים חדשים – כאשר אתם ללא ניסיון על הכביש חוסר הביטחון שלכם מעלה את הסיכויים לכך שתיתקלו בתאונות. מצד שני גם יותר מדי ביטחון על הכביש "תורם" לא פחות לתאונות דרכים. עם כל הצער שבעניין התאונה, ביטוח מקיף יכול להגן עליכם בפן הכלכלי של העניין באם פגעתם ברכוש אחר, כולל פיצוי טוטאל לוס. כמובן נתפלל שלא תחוו אף תאונה וכולם יישארו בריאים, אבל תמיד עדיף להקדים תרופה למכה.
  • גניבות – רוב הנהגים בישראל מוציאים סכומים לא נמוכים בכלל עבור הרכבים אותם קונים, הממוצע הוא בסביבות ה-100 אלף עבור רכב סטנדרטי משפחתי. מלבד לכל עניין התאונות ודברים שאנו לא יכולים לצפות, יש לדאוג לכך שהביטוח יכסה אתכם מבחינת גנבות. ביטוח מקיף לרכב מכסה אתכם לרוב בכ-90% משווי הרכב.

ביטוח מקיף לרכב יכול לכלול בתוכו גם יתרונות נוספים כמו שירותי גרירה, הוצאות משפטיות ועוד. המחיר אותו תשלמו עבור ביטוח מקיף לרכב משתנה בהתאם לרכב עצמו, השנים שלו על הכביש, מי הם הנהגים, גיל, מחיר הרכב ולעיתים גם המקום בו אתם גרים. ישנם מקרים בהם גם לא משתלם לנו לבטח את הרכב או את האופנוע במקרים מסוימים.

מתי אין צורך לרכוש ביטוח חובה לרכב

כפי שכבר ציינו, ביטוח מקיף לרכב אינו חובה על פי חוק. למעט ביטוח חובה אותו אתם חייבים לרכוש ואלמלא לא רכשתם, הינכם עוברים על החוק ותהיו חשופים לענישה, הורדה מהכביש ואף להגיע למשפט.

ברוב המקרים אנו נמליץ לכם לרכוש ביטוח מקיף לרכב ואף מומלץ לרכוש גם ביטוח צד ג', ככל שאתם יודעים מבוטחים ככה תרגישו יותר בטוחים. אך כאשר שווי הרכב שלכם כמעט שווה ערך לשווי הביטוח עצמו אין סיבה לבטח את הרכב.

לרוב אצל נהגים צעירים שההורים שלהם רוכשים להם רכב יד שנייה או שלישית וכבר הרכב שנים על הכביש ושווה בסביבות ה-3 אלף שקלים, הסיכויים שהוא ייגנב הם נמוכים ובנוסף עדיף לקחת את הסיכון לגניבה מאשר לשלם עבור ביטוח מקיף לרכב.

המאמר עזר לכם?
שתפו עם החברים

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram

מאמרים נוספים

שאולי תאהבו